ULAŞTIRMA

Yollar ve pistler için yeterli dayanıklılık.

Pistler ve kaldırım / cadde döşeme betonları, sıcaklık farkından meydana gelen streslerin dışında, kara, hava araçlarının ve yayaların yarattığı yüklerden dolayı bir strese tabi tutulur. Propex Beton Sistemleri, kaldırımlar, döşemeler, devlet yolları, havaalanı pistleri, köprüler ve benzeri ağır betonarme uygulamaları için son derece etkili, harmanlanmış çözümler sunar.

Diğer uygulamalar: Sokaklar, kavşaklar, düşük hacimli yollar, yüksek hacimli otoyollar, park alanları, havalimanı taksi pistleri, apronlar, kaplamalar, bindirmeler, ince formdaki sıvalar, köprü bindirmeleri, istisnat duvarları.

Güven duyulması gereken yerlerde… Heryerde.

  • Fiber donatıların betona düzgün dağılımı, betonu daha tok ve daha dayanıklı hale getirir.
  • Çatlak oluşmasını ve gelişmesini engelleyen ürünler, çekme mukavemetini, yorulma dayanımını ve kesme mukavemetini artırır.
  • Eklem yerleri ve derz aralarında kuvvetli biçimde kalarak agregalar arasındaki boşluğu azaltırlar, çimento hamuru ile agregaların daha iyi kenetlenmelerini sağlarlar.
  • Yüksek çekme mukavemetlerine sahip olan Novocon® ürünleri, ağır betonarme kaplamalarında kullanılabilir.
  • Taze betonda oluşabilecek plastik rötre ve yerleştirme çatlaklarının ve uzun vadede meydana gelebilecek çatlamaların, Novomesh harmanlanmış ürünleri önüne geçer.
  • Tali donatı olarak, hasır demir donatılara mükemmel bir alternatiftir. Düz beton üzeri ya da asfalt üzeri betonarme yapıların, tamirat ve tadilat masraflarını azaltarak, ömürleri boyunca sağlam kalmalarını sağlar.

 İnce işler ve Sıvalar için idealdir.

Propex, asfalt üzeri kaldırım döşemeleri, sokak döşemeleri, genel havacılık pistleri ve park alanları için ideal, para tasarrufu sağlayan bir çözüm sunar.

 

  • Bozuk asfalt döşemenin üzerine yeleştirilecek 5-8 cm’lik fiber donatı katkılı beton kaplama, döşemeyi güçlendirerek tadilatı ve tamiratı aza indirir.
  • Geleneksel yöntemlerle veya ekipmanlarla yerleştirilebilir.
  • Sıva ve kaplama işlerinde, geleneksel karayolu serme ekipmanları kullanılarak, caddelere, sokaklara, yollara yerleştirilebilir. 24 saat içinde trafiğe açılabilir.
  • Şerit kapama gibi durumlarda kamuya minimum rahatsızlık vererek rehabilitasyon sağlar.

 

Fibermesh lifler, her zaman beton içine düzgün dağılarak üç boyutlu bir donatılandırma sunarlar, agrega ve çimento hamuru ile kaynaşırlar, betonun tokluğunu, sağlamlığını artırırlar, hasır demir donatı ile karşılaştırıldığında tamirat, tadilat, inşaat ve imalat maliyetlerini düşürürler, işçilik maliyetlerini ve sorumluluklarını azaltırlar. Kenar çökmeleri, propex ürünleri katkılı betonlarda düşüktür.