İlgili Ürünler:
Fibermesh 650
Novomesh 850

TRAPEZ SAC ÜZERİNE DÖKÜLEN DÖŞEME BETONLARI

Trapez Sac Üzeri Döşeme Betonlarında Görülmemiş Bir Verim.

Metal trapez sacların esnemesi, beton döşemenin çatlamasına öncülük eder. Novomesh sentetik fiber ve mikrosentetik polipropilen karışımından oluşan fiber donatılar, hasır demirin iki boyutlu donatılandırmasının aksine, betonu üç boyutlu donatılandırarak, esneme karşısında gelebilecek çatlamaların ve kırılmaların önüne geçer. Bir çok projede, hasır demir donatı yerine tercih edilmiş ve başarılı sonuçlar almıştır.

 

 

Çatı Katları, Alışveriş Merkezleri, ofis katları, stadyumlar, endüstriyel kurumlar, eğitim kurumları ve yürüyüş yollarında ve diğer bütün trapez sac üzeri döşeme betonu uygulamarında kullanıma uygundur.

Artan Performans

  • Fiberlerin betona homojen ve düzgün dağılması, beton performansını artırır, daha sağlam, daha tok ve performansı daha yüksek bir beton tabakası oluşturur.
  • Sentetik fiberler, iç destek sistemi gibi davranarak segregasyonu engeller, agregaların bir arada kalmasını sağlar, böylece yer çekimine bağlı çökmeyi ve yerleşim esnasında meydana gelebilecek rötre çatlaklarını engeller.
  • Beton sertleşmeye başladığında ise, homojen dağılmış çelik fiberler, çatlak kontrolü sağlamakla beraber, esneme mukavemetini, kırılma mukavemetini, darbe dayanımını ve sünekliği artırır, betonun yorulmaya bağlı çatlamasını engeller.
  • Kirişler üzerine binecek yükü azaltarak betonun çatlamasını azaltır.
  • Fibermesh, Novomesh ve Novocon fiber donatı ürünleri, UL® standardı ile uyumludur, D700 D800 D900 yangın dayanımına sahiptir.