İlgili Ürünler:
Fibermesh 300
Fibermesh 650
Novomesh 950

TİCARİ DÖŞEMELER

Dünyanın lider fiber donatı üreticisi Propex Fibermesh, ticari döşeme betonu uygulamaları için alternatif çözümler sunar. Novomesh gibi makro sentetik, mikro sentetik ve çelik fiber karışımları, ticari döşeme betonunun, ömrü boyunca yüksek performans beklentilerini karşılamasını sağlar.

 

Yollar, depolar, alışveriş merkezleri, üretim tesisleri, ambar, antrepo gibi alanlar, oteller, restoranlar, park döşemeleri, ibadethaneler, büro binaları, hastaneler, kurumsal tesisler ve eğitim tesisleri için idealdir. Sıkıştırılmış zemin üzerine ya da trapez sac üzerine dökülen döşeme betonları için uygundur.

Kolay, güvenilir ve uygun maliyetlidir. Kurulum gerektirmez.

  • Suda eriyen paketlere sarılı halde, beton mikserine direkt katılır.
  • Hasır demir donatı ile karşılaştırıldığında, hiçbir üretim, kesim, fabrikasyon gerektirmez.
  • Düşük işçilik maliyeti ile sorumluluğu azaltır.
  • Pompalanabilir; maliyet düşürür.
  • Zaman tasarrufu sağlar, beton döküm programını hızlandırır.
  • Bütün geleneksel bitirme yöntemleri ve malzemeleri ile bitirilir.
  • Her miktar betona uygulanabilir, minimum miktar gerektirmez.

Geleneksel bükülgen beton güçlendirici çelik metodlarından üstündür.

Geleneksel Hasır demir donatı ile karşılaştırıldığında, mikro sentetik ve makro sentetik fiber donatılardan oluşan Novomesh, plastik betondaki rötre çatlaklarını engeller, uzun dönemde betonun bütünlüğünü korur.

 

Novomesh ürünleri, zamanla oluşabilecek çatlakları engellemeyi sağlar. Beton üzerindeki yüklerin bütün tabakaya eşit dağılmasını sağlayarak çatlamayı ve kırılmayı önler. Bu durum, yıllar boyunca süregelen bir tokluk sağlamaktadır.

 

Novomesh, içinde bulunan Fibermesh mikrosentetik elyaflar sayesinde su geçirim direncini artırma yönünde çalışır, yüksek mukavemet ve aşınma direnci sağlar.

 

Sentetik ve çelik donatıların harmanlanmış olması, esneme durumunu artırarak dış cephe kaplamaları için bulunmaz bir tokluk sağlar.

 

Novomesh, dikey veya yatay kaplamalarda, bir bütünlük ve destek sağlar.