İlgili Ürünler:
Fibercast® 500

PREKAST

Zamandan ve Paradan Tasarruf Ettiren Prekast Donatısı

Prekast üreticileri, Propex Beton Sistemleri’nden Fibercast® sentetik fiber donatı kullanarak zamandan ve paradan tasarruf sağlayabilirler. Üretim aşamasında ve prekastın ömrü boyunca herhangi bir tamirat, tadilat ve işçilik gerektirmemesi göz önünde bulundurulduğunda, Fibercast® sentetik fiber donatı sistemleri, prekastlar için bulunmaz bir üründür.

Çeşitli alanlarda kullanılabilirler. Foseptik çukurları, altyapı prekastları, kıyı ve liman yapıları, tehlikeli madde depoları, silolar, tarım alanları, rögar kapakları gibi prekast olan her yerde Fibercast® ürünleri güvenle kullanılabilir.

Zamandan ve paradan büyük tasarruflar sağlanabilir.

  • Fibercast®, betona eşit olarak dağılır, agregalar arası boşlukları azaltır, tokluğu artırır, buna bağlı olarak tali demir donatı gereksinimlerini ortadan kaldırır.
  • Betonun plastik evresinde oluşabilecek rötre çatlaklarının önüne geçerek tamirat ve tadilat maliyetlerini büyük ölçüde kısar.
  • İşçilik, paspayı gibi maliyetleri en aza indirir. Geleneksel ve yenilikçi yöntemlerle kolayca bitirilir, ekstra bir bitirme maliyeti gerektirmez.
  • Yerleştirme maliyetini ve iş gücü maliyetini düşürür.
  • Agregalar arası bütün boşlukları azaltarak karışım dizaynlarına mükemmel uyum sağlar.

Taze betonun mukavemetini artırarak, planlanandan daha hızlı bir şekilde bitmesini sağlar.

Fibercast, lifler sayesinde, beklenenden iki saat önce betonun istenen mukavemete ulaşmasında önemli bir rol oynar. Propex Fibercast fiberler, toplam işçilik ve hasır demir üretimi maliyeti düşünüldüğünde, toplamda %30 tasarruf sağlar.