HAFİF YÜKLÜ DÖŞEMELER

 

Konut Tipi Döşemeler ve Hafif Ticari döşemeler için çatlak kontrolünü sağladığı kanıtlanmıştır. Günümüz inşaat projelerinde, gelişen teknoloji ile beraber betondan beklenen performans gereksinimleri artmıştır. Sıvalar, kaplamalar, yürüme yolları, havuz kaplamaları, veranda / Avlu / taraça döşemeleri göz önünde bulundurulduğunda, Fibermesh donatı çözümleri, 20 yıllık deneyimi ile en doğru tercihtir.

 

Saha Betonları, otopark döşemeleri, veranda / avlu döşemeleri, havuz kaplamaları, kaldırımlar, yürüme yolları, kaplamalar, sıvalar için en ideal çözümdür.

Döşeme Betonları Güçlendirilmesi için kolay, ve güvenli bir alternatiftir.

  • Kurulum gerektirmez, suda çözünen paketlere sarılı Propex Fibermesh ürünleri; mikser içine doğrudan katılır.
  • Hasır demir donatı ile karşılaştırıldığında, hiçbir üretim, kesim, fabrikasyon gerektirmez.
  • İmalat yerinde direkt katılım ile işçilik ve depolama maliyetlerini düşürür.
  • Beton döküm programının hızlı ilerlemesini sağlar, zaman tasarrufu sağlar.
  • Geleneksel yöntemler ile kolayca bitirilir, yüzeyde gözüken fiberler kolayca araç veya yaya trafiği ile aşınır.
  • Neredeyse görünmez olan multiflament fiberler, estetik kaygı güdülen betonlarda rahatça kullanılabilir.

Çatlamayı Başlamadan Bitirir.

Geleneksel hasır demir donatının aksine, Fibermesh lifler beton içine homojen olarak dağılır. Bu durum, liflerin betonun ayrılmaz bir parçası gibi davranmalarını, beton tokluğunu ve esnekliğini artırmalarını sağlar.

Fibermesh mikrosentetik fiberler, plastik aşamadaki rötre çatlaklarını engeller, çekme mukavemetini artırır ve yer çekimine bağlı oluşan segregasyonu (agregaların ayrışmasını) engeller. Plastik aşamadaki çatlakları önlemesi, uzun vadede bütünlüğünü korumasını sağlar. Fibermesh “kuvvet ağı” betonun her santimetresini homojen olarak maksimum güçlendirir, erken çatlamayı önler, su geçirimsizliğini artırır. Taze betonda çatlak kontrolünü ve homojen dağılmayı sağlamak için, e3 teknolojisi ile üretilmiş Fibermesh ürünleri tercih edilebilir.