ENDÜSTRİYEL DÖŞEMELER

Endüstriyel ortamların güçlüğüne dayanıklı çelik fiber.

Endüstriyel uygulamalar, betonun mukavemetini ve tokluğunu, sınır değerlerinde ve hatta daha üzerinde zorlarlar. Ağır yüke maruz kalan, statik ve dinamik yükleri taşıyan endüstriyel zemin betonunun, stres dayanımının yüksek, esneme yorgunluğunun düşük olması lazımdır. Yanlış tasarlanmış ve yanlış donatılandırılmış endüstriyel zemin betonları, ileride oluşabilecek tamirat ve tadilat gereksinimleri ile üretimin durmasına, dolayısıyla zaman ve para kaybına yol açarlar. Propex fiber donatı ailesinden, dünyanın en zorlu endüstriyel zeminlerinde kullanılan çelk fiber donatı sistemlerinin adı Novocon dur.

 

PERFORMANS İÇİN GELİŞTİRİLMİŞTİR.

 

Novocon çelik fiber donatılar, çekme mukavemetini, kesme mukavemetini, eğilme mukavemetini, burulma mukavemetini, enerji emilimini, sünekliği ve tokluğu artırır, termal şoka bağlı çatlamaları engeller.

  • Betonun büyük stres ve yük altında sağlam durmasını, dolayısıyla çatlamasını ve kırılmasını engeller.
  • Üstün çatlak kontrolü ve eşsiz darbe direnci sağlar.
  • Dinamik trafik yükleri ,statik sabit yükler gibi yüklemeler, makinaların titreşim etkisi ve düşen yükler gibi etmenlerin betona verebileceği zararları, çatlamaları ve kırılmaları engeller.
  • Üç boyutlu, düzgün konumlandırılmış homojen bir donatı sunar.

Yüksek Maliyet gerektiren Derz çatlakları ile savaşır.

  • Yüksek çekme mukavemeti ile fiberler, agregaların daha sağlam davranmasını sağlarlar, derz araları ve eklem yerlerindeki yük taşıma kapasitesini artırırlar ve betonu daha stabil bir hale getirirler.
  • Derz boşluklarını sağlamlaştırır, olası malzeme kayıplarının önüne geçer.
  • Derz çatlaklarının önüne geçerek, uzun vadede zeminin ömrünü uzatır, tamirat, tadilat ve bakım ihtiyaçlarını azaltır.

 

Propex ekibi, müteahhitlerin, mühendislerin ve son kullanıcıların ihtiyaçlarını iyi analiz ederek, fiber-donatı konusunda en uygun çözümü sunar. Propex Fibermssh Etkili, zamandan ve paradan tasarruf ettiren, uzun vadede performans beklentilerinizi karşılayacak endüstriyel döşeme betonlarına en iyi çözümü sunar.